Кејт Мидлтон блескаше како полковник на ирската гарда, а принцот Вилијам призна: „Повторно нема да можам да пијам половина литар пиво“

Од:

Принцезата Кејт Мидлтон станала полковник во ирската гарда, а на церемонијата и се придружил и нејзиниот сопруг принцот Вилијам, кој претходно бил полковник.

Вилијам ја задржа насмевката на лицето со својата занесна сопруга, па се пошегува за тоа како „никогаш повеќе нема да може да се напие половина литар пиво“, пишува DailyMail.

Имено, принцот се пошегува поради Денот на Свети Патрик кој се слави низ целиот свет и го одбележуваат прослави во пабови и пивници. Свечениот настан со ирската гарда претставуваше своевидно предавање на кралската двојка.

Би можело да ве интересира

Актерката се извини за непримерната шега за Кејт Мидлтон: „Треба да се срамиш“

ВИДЕО: Кејт Мидлтон има рак, емотивно обраќање на принцезата од Велс

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Повторно има незадоволни и по снимката: Не е Кејт, направена е со вештачка интелегенција

Катерина Ѓуровски

Кралското семејство конечно објави фотографија од принцезата Кејт по операцијата

Принцезата Кејт Мидлтон првпат се појави во јавноста по двомесечно отсуство

Горан Наумовски

Кејт Мидлтон не е видена од Божиќ