Кејт Мидлтон блескаше како полковник на ирската гарда, а принцот Вилијам призна: „Повторно нема да можам да пијам половина литар пиво“

Од:

Принцезата Кејт Мидлтон станала полковник во ирската гарда, а на церемонијата и се придружил и нејзиниот сопруг принцот Вилијам, кој претходно бил полковник.

Вилијам ја задржа насмевката на лицето со својата занесна сопруга, па се пошегува за тоа како „никогаш повеќе нема да може да се напие половина литар пиво“, пишува DailyMail.

Имено, принцот се пошегува поради Денот на Свети Патрик кој се слави низ целиот свет и го одбележуваат прослави во пабови и пивници. Свечениот настан со ирската гарда претставуваше своевидно предавање на кралската двојка.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Жена од Северна Ирска и се обрати на Кејт Мидлтон: Оди си во својата земја, Ирска им припаѓа на Ирците

А1он

(ВИДЕО) Кејт Мидлтон ги откри потресните зборови на принцот Луис по смртта на кралицата

Кејт Мидлтон прва принцеза од Велс после покојната Дијана

Горан Наумовски

Принцот Вилијам и Кејт изразија поддршка за Украина

Ана Ололовска

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам планираат патување во САД

Ана Ололовска

Кејт Мидлтон во златен фустан на премиерата на „Не е време за умирање“

Ана Ололовска