Принцот Вилијам ја откри здравствената состојба на Кејт Мидлтон

Од:

Британскиот принц Вилијам денеска изјави дека неговата сопруга, принцезата Кејт е „добро“, негов редок јавен коментар откако принцезата од Велс беше на превентивна хемотерапија откако и беше дијагностициран рак.

На прашањето како се чувствува неговата сопруга, принцот Вилијам, за време на посетата на државната болница во Корнвол во југозападна Англија, одговори:

„Таа е добро, благодарам“.

Престолонаследникот, кој е и војвода од Корнвол, е во дводневна посета на регионот каде го посети местото на новиот проект за бездомништво и ја посети локалната болница, објави Ројтерс.

Принцот Вилијам разговараше со пристанишните оператори и деловни луѓе на островот Сент Мери за нивните подготовки за летната туристичка сезона.

Кејт во март објави дека е на третман откако и беше дијагностициран рак по абдоминалната операција во јануари.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Принцот Вилијам се раскока и запеа на концертот на Тејлор Свифт

Предраг Петровиќ

Се јави Кејт Мидлтон, има порака

Британците бесни на принцот Вилијам и загрижени за Кејт: Кажете ни повеќе за горчливата вистина

Се промени здравствената состојба на Кејт Мидлтон: Нејзин пријател откри како сега се бори со ракот

Предраг Петровиќ

Новите информации за Кејт Мидлтон ја загрижија јавноста

Предраг Петровиќ

Актерката се извини за непримерната шега за Кејт Мидлтон: „Треба да се срамиш“