Новите информации за Кејт Мидлтон ја загрижија јавноста

Од:

Последните информации за Кејт Мидлтон ја загрижија јавноста.

Светот остана во шок откако принцезата од Велс, Кејт Мидлтон објави дека боледува од рак.

По големите теории на заговор кои продолжуваат да се појавуваат, пристигнаа некои нови информации за тоа кога принцезата би се појавила во јавноста.

Извори блиски до Палaтата за The Daily Beast изјавија дека Кејт нема да се појави до крајот на годината.

“Голем број вработени треба да го знаат точниот распоред на настаните неколку месеци однапред. Ми кажаа дека календарот на Кејт е целосно празен до крајот на годината. Воопшто ништо не е планирано. Според сите индикации, не ја очекувајте да има јавни настапи оваа година“, рече изворот.

Во исто време, некои пријатели блиски на принцот и принцезата изјавија дека сега најважно им е нејзиното физичко и психичко здравје, па целото семејство ќе го помине времето во Сандрингам штом ќе завршат училишните обврски на децата.

Би можело да ве интересира

Се јави Кејт Мидлтон, има порака

Британците бесни на принцот Вилијам и загрижени за Кејт: Кажете ни повеќе за горчливата вистина

Се промени здравствената состојба на Кејт Мидлтон: Нејзин пријател откри како сега се бори со ракот

Предраг Петровиќ

Принцот Вилијам ја откри здравствената состојба на Кејт Мидлтон

Предраг Петровиќ

Актерката се извини за непримерната шега за Кејт Мидлтон: „Треба да се срамиш“

ВИДЕО: Кејт Мидлтон има рак, емотивно обраќање на принцезата од Велс

Предраг Петровиќ