По тешката операција, принцезата од Велс замина на одмор за закрепнување

Од:

По тешката абдоминална операција, принцот и принцезата од Велс, заедно со децата, заминале на закрепнувачко патување, на кое се очекува таа целосно да оздраве.

Кралското семејство од Велика Британија деновиве се соочува со здравствени проблеми на два клучни члена – Кејт, принцезата од Велс и кралот Чарлс трети.

Неодамна принцезата беше на тешка операција, а сега со принцот Вилијам и трите деца, заминале на одмор на имотот Сандрингем во Норфолк. Извесно време принцезата нема да презема кралски должности, се додека целосно не закрепне.

Според неодамнешното соопштение на Кенсингтонската Палата, принцезата Кетрин нема да се врати на јавните должности се до Велигден.

Истовремено, известуваат дека нејзините здравствени проблеми не биле поврзани со карцином, како што беше случај со кралот Чарлс.

Би можело да ве интересира

Актерката се извини за непримерната шега за Кејт Мидлтон: „Треба да се срамиш“

ВИДЕО: Кејт Мидлтон има рак, емотивно обраќање на принцезата од Велс

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Повторно има незадоволни и по снимката: Не е Кејт, направена е со вештачка интелегенција

Катерина Ѓуровски

Кралското семејство конечно објави фотографија од принцезата Кејт по операцијата

Принцезата Кејт Мидлтон првпат се појави во јавноста по двомесечно отсуство

Горан Наумовски

Кејт Мидлтон не е видена од Божиќ