(ВИДЕО) Кејт Мидлтон ги откри потресните зборови на принцот Луис по смртта на кралицата

Од:

Принцовите Вилијам и Хари со нивните сопруги Кејт и Меган Маркл вчера се појавија пред замокот Виндзор за прв пат заедно во јавност од 9 март 2020 година, а во оваа прилика принцезата од Велс ја сподели реакцијата на нејзиниот син, принцот Луис за смртта на кралицата Елизабета.

Ова нивно јавно појавување ги изненади сите, но изгледа решија за момент да ги остават сите разлики на страна и заедно да и оддадат почит на неодамна починатата кралица.

„Фантастичната четворка повторно се заедно“, се дел од коментарите на социјалните мрежи.

Сепак, двата пара не комуницираа многу за време на 40-минутната прошетка во близина на еден од омилените англиски домови на кралицата. Застанаа да читаат пораки оставени меѓу цвеќињата, се ракуваа и разговараа со илјадници луѓе.

Посебно внимание привлече принцезата од Велс. Банита Ранов (28), која присуствуваше на настанот, рече дека слушнала како Кејт им кажува на децата до неа за тоа како нејзиниот најмлад син Луис реагирал на веста за смртта на кралицата.

„Луис рече: ‘Барем баба сега е со прадедо ми’“, им рекла Кејт на децата.

Таа откри дека Кејт ги охрабрувала најмалите, а потоа друга жена која присуствувала на денешниот собир на членовите на британското семејство рекла дека навистина било убаво да се видат сите заедно, пренесува „Дејли мејл“.

„Се чувствував толку емотивно, мислев дека тоа би и се допаднало и на кралицата. Само се надевам дека во иднина ќе останат во таква врска и дека браќата, како и семејствата, ќе останат заедно“, рече таа.

Би можело да ве интересира

Актерката се извини за непримерната шега за Кејт Мидлтон: „Треба да се срамиш“

ВИДЕО: Кејт Мидлтон има рак, емотивно обраќање на принцезата од Велс

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Повторно има незадоволни и по снимката: Не е Кејт, направена е со вештачка интелегенција

Катерина Ѓуровски

Кралското семејство конечно објави фотографија од принцезата Кејт по операцијата

Принцезата Кејт Мидлтон првпат се појави во јавноста по двомесечно отсуство

Горан Наумовски

Кејт Мидлтон не е видена од Божиќ