Кејт Мидлтон имала операција на абдоменот

Од:

Британската принцеза од Велс Кејт Мидлтон имала операција на абдоменот во приватна болница во Лондон, соопшти денеска Кенсингтонската палата.

Операцијата, која беше закажана порано, беше спроведена вчера и беше успешна, соопштија од палатата, пренесува Би-Би-Си.

Кејт ќе остане во болница од 10 до 14 дена, се вели во соопштението.

Се додава дека 42-годишната принцеза се извинува поради тоа што ќе мора да ги одложи закажаните обврски.

„Со оглед на сегашните медицински совети, таа нема да може да се врати на јавните обврски пред Велигден“, се вели во соопштението.

Би можело да ве интересира

Актерката се извини за непримерната шега за Кејт Мидлтон: „Треба да се срамиш“

ВИДЕО: Кејт Мидлтон има рак, емотивно обраќање на принцезата од Велс

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Повторно има незадоволни и по снимката: Не е Кејт, направена е со вештачка интелегенција

Катерина Ѓуровски

Кралското семејство конечно објави фотографија од принцезата Кејт по операцијата

Принцезата Кејт Мидлтон првпат се појави во јавноста по двомесечно отсуство

Горан Наумовски

Кејт Мидлтон не е видена од Божиќ