ВИДЕО: Жена од Северна Ирска и се обрати на Кејт Мидлтон: Оди си во својата земја, Ирска им припаѓа на Ирците

Од:

Секогаш грациозната и подготвена британска принцеза Кејт Мидлтон, која ја носи титулата омилен член на кралското семејство, за време на посетата на Северна Ирска се најде во крајно непријатна ситуација. Имено, една жена директно во очи и „рекла“ дека не е посакувана во тој регион.

Непријатната ситуација се случила за време на прошетка во Белфаст, каде што десетици граѓани се собрале да ги поздрават Кејт Мидлтон и нејзиниот сопруг Вилијам, пишува Дејли мејл.

И додека сите ги поздравуваа со ентузијазам, една од присутните не се радуваше да ги види и не се двоумеше да го каже тоа.

Госпоѓата во зелено палто најпрво посегна до Мидлтон, а потоа и кажа неколку не толку пријатни зборови.

„Мило ми е што те запознав, но би било подобро да си во својата земја. Ирска им припаѓа на Ирците“, ѝ рекла непозната жена.

Омилената принцеза се трудела да остане присебна и да ја задржи насмевката на лицето. Таа продолжи механички да се поздравува со толпата.

Дамата во зелениот капут беше критикувана за нејзиното „дрско однесување“, а Мидлтон беше пофалена што не дозволи овој коментар да и пречи и достоинствено реагираше.

Исто така, Мидлтон доби и голем број комплименти за облеката што ја носеше тој ден.

Инаку, истражувањето спроведено неодамна меѓу британската јавност покажа дека Мидлтон е неспоредлив омилен член на кралското семејство. Британските медиуми ја гледаат како модел на член на монархијата и е во целосна спротивност со Меган Маркл, сопругата на Хари, помладиот брат на Вилијам.

Би можело да ве интересира

Кејт Мидлтон блескаше како полковник на ирската гарда, а принцот Вилијам призна: „Повторно нема да можам да пијам половина литар пиво“

(ВИДЕО) Кејт Мидлтон ги откри потресните зборови на принцот Луис по смртта на кралицата

Кејт Мидлтон прва принцеза од Велс после покојната Дијана

Горан Наумовски

Принцот Вилијам и Кејт изразија поддршка за Украина

Ана Ололовска

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам планираат патување во САД

Ана Ололовска

Кејт Мидлтон во златен фустан на премиерата на „Не е време за умирање“

Ана Ололовска