Кејт Мидлтон не е видена од Божиќ

Од:

Принцезата Кејт Мидлтон не е видена од Божиќ, откако беше објавено дека закрепнува од операција на стомакот.

Кејт Мидлтон обично го поминуваше времето во јануари по празниците зафатено со кралски ангажмани во јавноста. Но, оваа година беше поинаку.

Палатата на 17 јануари откри дека принцезата од Велс (42) била подложена на планирана операција на абдоменот претходниот ден. Таа остана во болница речиси две недели пред да се опорави дома, најавувајќи дека ќе се врати на јавните обврски по Велигден.

По неочекуваното повлекување на принцот Вилијам од комеморацијата за неговиот покоен кум во вторникот, загриженоста за здравјето на принцезата Кејт се зголеми на Интернет и поттикна бран теории на заговор, според People.

Иако извор од палатата вели за списанието People дека на Кејт „сè уште и оди добро“ и се опоравува, недостатокот на вести за принцезата од Велс предизвикува конфузија и загриженост.

Се знае само дека не е рак. Отсуството на Кејт Мидлтон од очите на јавноста е во целосна спротивност со изгледот на кралот Чарлс, кој јавно се соочува со сопствените здравствени битки.

Монархот беше подложен на процедура за лекување на зголемена простата минатиот месец и ја откри својата дијагноза за рак на 5 февруари (сепак, се верува дека неговиот рак не е рак на простата).

Би можело да ве интересира

Новите информации за Кејт Мидлтон ја загрижија јавноста

Предраг Петровиќ

Принцот Вилијам ја откри здравствената состојба на Кејт Мидлтон

Предраг Петровиќ

Актерката се извини за непримерната шега за Кејт Мидлтон: „Треба да се срамиш“

ВИДЕО: Кејт Мидлтон има рак, емотивно обраќање на принцезата од Велс

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Повторно има незадоволни и по снимката: Не е Кејт, направена е со вештачка интелегенција

Катерина Ѓуровски

Кралското семејство конечно објави фотографија од принцезата Кејт по операцијата