katica janeva

Македонија

СДСМ: Скандалозно е што Груевски врши притисок врз Катица Јанева

А1он
„Мега скандал е тоа што документи од специјалната јавна обвинителка, кои биле доставени до Советот на јавни обвинители, се надоа кај медиуми под контрола на
Македонија

Плановите на специјалниот обвинител доставени до Советот, Владата и Собранието

А1он
Општиот работен, персоналниот и финансовиот план на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на неовластено следење на комуникациите,
Македонија

Јанева очекува Советот на јавни обвинители да го избере тимот што таа го предложи

А1он
Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева најдоцна до утре ќе ги достави документите кои ги побара Советот на јавни обвинители за да ги избере нејзините помошници.
Македонија

Одложен изборот на обвинителите кои ги предложи Јанева

А1он
Советот за јавни обвинители го одложи изборот на јавни обвинители кои ќе соработуваат со Катица Јанева во истрагите поврзани со бомбите на опозицијата и одговорноста
Македонија

Списокот на Јанева копиран од списоците на партиите?

А1он
Речиси половина од имињата кои се најдоа во предложениот список на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, за нејзини идни соработници, веќе биле дел од други
Македонија

Кежаровски разочарани од обвинителите на Јанева: Со ваков тим надежта е изгубена

А1он
Новинарот Томислав Кежаровски и неговата сопруга Марина Кежаровска, се разочарани од изборот на Катица Јанева за јавни обвинители кои ќе учествуваат во нејзиниот тим. Една
Македонија

Јавните обвинители на Јанева воделе предмети против Кежаровски, Ставриќ, Шиповиќ, Тупурковски

А1он
Помал дел од јавни обвинители, кои треба да бидат дел од тимот на Катица Јанева, воделе предмети со политичка димензија и кои беа критикувани од
Видео Македонија

ВИДЕО: Јанева избра 14 обвинители со кои ќе го истражува криминалот од бомбите

А1он
Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, денеска до Советот за јавни обвинители достави листа на кандидати кои би работеле во нејзиниот тим за истражување на наводите
Македонија

Алсат-М: Од ВМРО-ДПМНЕ пред гласањето избришале делови од Законот за специјално обвинителство

А1он
Претставниците на ВМРО го смениле текстот на Законот за специјално обвинителство изработен токму од четирите политички партии и меѓународниот посредник за време на неговото испраќање
Македонија

Јанева денеска стапува на функција

А1он
Советот на јавни обвинители пред полноќ едногласно ја избра Катица Јанева за специјален јавен обвинител. Тројца од членовите зедоа збор и ја образложија нејзината биографија