katica janeva

Видео Македонија

ВИДЕО: Јанева избра 14 обвинители со кои ќе го истражува криминалот од бомбите

А1он
Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, денеска до Советот за јавни обвинители достави листа на кандидати кои би работеле во нејзиниот тим за истражување на наводите
Македонија

Алсат-М: Од ВМРО-ДПМНЕ пред гласањето избришале делови од Законот за специјално обвинителство

А1он
Претставниците на ВМРО го смениле текстот на Законот за специјално обвинителство изработен токму од четирите политички партии и меѓународниот посредник за време на неговото испраќање
Македонија

Јанева денеска стапува на функција

А1он
Советот на јавни обвинители пред полноќ едногласно ја избра Катица Јанева за специјален јавен обвинител. Тројца од членовите зедоа збор и ја образложија нејзината биографија