jod

Свет

Mилион таблети донација на калиум јодид од Романија за Молдавија

А1он
Над милион таблети калиум јодид ѝ даде Романија на Молдавија, соопштија од молдавското Министерство за здравство. Истовремено, се уверува дека во моментот нема опасност од
Свет

Романскиот министер за здравство ги повика младите да набават таблети против радијација

А1он
Романскиот министер за здравство Александру Рафила ги повика денеска Романците помлади од 40 години „што е можно поскоро“ да одат кај своите матични лекари или