holandija

Свет

Холандски тим за идентификација на жртвите пристигна во Доњецк

А1он
Тројца претставници на холандскиот тим за идентификација на жртвите, пристигна денеска во Доњецк. Тоа се првите странски претставници, кои доаѓаат на територија под контрола на
Спорт

Ако го освојат трофејот, Холанѓаните ќе патуваат во вселената

А1он
Доколку се случи холандската фудбалска репрезентација да победи на Светското првенство во Бразил, нејзините членови ќе патуваат во вселената. Холандската компанија „СХЦ“, која нуди туристички
Свет

ВИДЕО: Двајца повредени при експлозија на реактор во хемиска фабрика во Холандија

А1он
Противпожарните екипи утрово успеаја да го изгаснат огнот што избувна доцна синоќа при експлозија на реактор во хемиска фабрика на нафтената компанија „Шел“ крај холандскиот
Свет

Киднаперите на тројцата Холанѓани грабнати во Нигерија бараат десет милиони откуп

А1он
Киднаперите на тројцата Холанѓани во реонот на делтата на реката Нигер во Нигерија бараат десет милиони евра откуп за нивното ослободување, соопштија претставници на нигериските
Свет

За првпат во Холандија има повеќе вработени во затворите од затвореници

А1он
Според податоци објени денеска од холандското Министерство за правда, во затвори во Холандија за првпат има повеќе чувари и други вработени отколку затвореници. Стапката на