plomp

Македонија

Холандија и Македонија одбележуваат 25 години дипломатски односи

А1он
На 16 декември холандската амбасада организираше прием по повод 25 години дипломатски односи меѓу Кралството Холандија и Република Македонија, воспоставени на 16 декември 1993 година
Македонија

Делегација од ЛДП и АЛДЕ на средба со холандскиот амбасадор Пломп

А1он
Вчера, претседателот на Европските либерали, (Алијанса на либерали и демократи на Европа – АЛДЕ) и пратеник во Европскиот парламент, Ханс ван Бален, заедно со претседателот
Македонија

Средба Заев-Пломп: Има видлив ентузијазам во државата, новата Влада отвора перспективи за Македонија и граѓаните

А1он
Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на Кралството Холандија, Ваутер Пломп. Амбасадорот Пломп достави честитка на премиерот Заев,
Македонија

Османи-Пломп: Холандија отсекогаш била еден од најискрените поддржувачи на Македонија

А1он
Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска оствари средба со амбасадорот на Кралството Холандија, Валтер Пломп. Како што информираат од Секретаријатот
Македонија

Средба на министерот Спасовски со Амбасадорот на Кралството Холандија

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска одржа работна средба со амбасадорот на Кралството Холандија Н.Е. Вилем Ваутер Пломп. Амбасадорот Пломп му го честита изборот
Видео Македонија

(ВИДЕО) Пломп: Очекуваме позитивен развој во неделата која следува

А1он
Холандскиот амбасадор Ваутер Пломп по средбата со новиот претседател на Собранието Талат Џафери изјави дека имале одлична средба и дека очекува позитивен развој на настаните