ginekologija cair

Македонија

Бремена жена почина во чаирска Гинекологија, бебето е спасено

А1он
23-годишна жена од Скопје, која била бремена во осмиот месец, вчераутро починала во Клиничко-акушерската болница „Мајка Тереза“ во Чаир, каде била донесена во тешка здравствена
Македонија

„Мрш стоко и излези надвор!“ – млада Ромка обвинува за лош третман од лекар во Гинекологија Чаир

А1он
Млада Ромка, во осмиот месец од бременоста, се соочила со нееднаков и несоодветен третман од страна на лекар во Специјалната болница за гинекоогија и акушерство
Македонија

ВИДЕО: Гасифицирана болницата „Мајка Тереза“ во Чаир, прект вреден 17 милиони денари

А1он
Заврешна е гасификацијата на Специјалната болница по гинекологија и акушерство „Мајка Тереза“ во Чаир, што беше обележена како еден од најголемите загадувачи во Скопје, бидејќи
Македонија

Во Гинеколошката болница во Чаир годинава извршени 2.511 породувања, за 300 повеќе од лани

А1он
Во Специјалната болница по гинекологија „Мајка Тереза“ во Чаир зголемен е бројот на породувања во изминатите седум месеци, во споредба со истиот период минатата година.
Македонија

По 40 години обновени операционите сали во чаирската гинекологија

А1он
Во Специјалната болница за гинекологија и акушерство „Мајка Тереза“ во Чаир првпат по четири децении се реновирани двете гинеколошки операциони сали. Станува збор за реконструкција
Македонија

ВИДЕО: Поставени десет прочистувачи за воздух во гинеколошката болница во Чаир

А1он
Десет високо квалитетни прочистувачи за воздух доби ЈЗУ Специјалната болница по гинекологија и акушерство „Мајка Тереза“ во Чаир. По тој повод болницата денеска ја посетија
Македонија

ВИДЕО: Ќе се исфрла мазутот за греење од јавните институции

А1он
Доволно е да се отвори веб-страницата на јавни набавки за да се види дека голем број болници се греат на мазут, со што се предизвикува
Македонија

Шилегов: Ќе се затвори Гинекологија во Чаир ако не престане да се грее на мазут

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов најави дека за 30 дена ќе се затвори Гинеколошката болница во Чаир ако не престане да се грее на мазут.