finale

Спорт

ВИДЕО: Англија го даде најбрзиот гол во историјата на финалето, пред почетокот на натпреварот масовна тепачка пред Вембли

А1он
Пред почетокот на финалниот натпревар меѓу Италија и Англија на Европското првенство настана тепачка меѓу британските навивачи и полицијата. Како наближуваше стартот на натпреварот, напнатоста
Спорт

Ѓоковиќ го декласира Милман за титула во Токио и му побегна на Надал

А1он
Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, ја освои титулата во Токио со убедлива победа над Австралиецот, Џон Милман, во два сета кои ги доби со 6:3