Италијанецот Даниеле Орсато ќе го суди финалето на ЛШ во недела

Од:

УЕФА го објави судискиот тим кој ќе го води финалето од Лигата на шампионите Пари Сен Жермен – Баерн. Италијанецот Даниеле Орсато е назначен за главен судија.

dobivaj vesti na viber

Негови асистенти ќе бидат Лоренцо Манганели и Алесандро Џалатини.

Пари Сен Жермен и Баерн Минхен ќе играат во недела (23 август) на „Естадио Да Луж“ во Лисабон во 21 часот по македонско време.

Во полуфиналето ПСЖ го совлада РБ Лајпциг со 3:0, а Баерн го совлада Лион со истиот резултат.
Реал Мадрид има најмногу освоени трофеи од турнирот (13). Баерн има пет победи и ќе го игра своето 11-то финале, додека парижаните за првпат се квалификуваа за финалниот натпревар.

Би можело да ве интересира

Антикорупциска контра Герасимовски: Не се консултирал со нас, не може судија да извршува три функции

Орце Костов

Герасимовски доби и трета функција, стана директор на Академијата: Не се откажувам од ниедна, се е чисто

Орце Костов

Репрезентацијата на Велс го менува името

Слимани: Гастиен ми рече дека сум „гнасен Арап“

Голем удар за Португалија: Диого Жота го пропушта Светското првенство

Без Димитриевски, Алмерија му даде три гола на 40-годишниот голман на Рајо