fbi

Свет

ФБИ предупредува за кинески хакери кои се обидуваат да крадат истражувања за вакцина за Ковид-19

А1он
Федералното истражно биро на САД (ФБИ) и Министерството за внатрешна безбедност предупредија дека хакери поддржани од кинеската Влада можеби се обидуваат да украдат анализи на
Свет

ФБИ: Кина е најголема закана за владеење на правото во САД

А1он
Американското “Федерално истражно биро” (ФБИ) ја прогласи Кина за најголема закана за владеењето на законите во САД, додека директорот на “ФБИ”, Кристофер Вреј истакна дека
Свет

ФБИ отвори истрага за несреќата на хеликоптерот во кој загина Коби Брајант

А1он
ФБИ го истражува местото на несреќата каде се урна хеликоптерот со НБА ѕвездата Коби Брајант, неговата ќерка и уште седум лица, изјави официјален претставник на
Регион

Словенечки медиум: ФБИ истражува сомнеж за перење на ирански пари во Словенија

А1он
Агенти на американското Федерално истражно биро (ФБИ) во Словенија истражуваат евентуално перење ирански пари, во кое наводно е вмешана и српската Влада, објави словенечката телевизија
Свет

Поранешен шеф на ФБИ призна за „пропусти“ на почетокт на руската истрага

А1он
Поранешниот директор на ФБИ, Џејмс Коми, призна дека федералната полиција извршила „непобитни пропусти“ на почетокот на истрагата за вмешаноста на Русија во претседателските избори во
Свет

Трамп вели дека Вреј не може да ја поправи состојбата во ФБИ по критичкиот извештај

А1он
Претседателот на САД, Доналд Трамп, го критикуваше директорот на ФБИ денеска еден ден откако надзорно тело на американското Министерство за правда соопшти дека не е
Свет

Ова се најбараните бегалци на светот: На листата се терористи и наркобосови

А1он
Индекс.хр Никогаш не користел мобилен телефон. Немал постојана адреса. Долната облека му ја украл информатор. Неговите последни моменти на јавноста и ги откри Доналд Трамп.
Свет

ФБИ во Њујорк приведе пратеничка од руската Дума

А1он
Пратеничката во руската Дума, Инга Јумашева, била приведена на аеродром во Њујорк заради сослушување, соопшти амбасадорот на Русија во САД. Таа била приведена од службеници