fbi

Свет

ФБИ ќе го истражува убиството на новинарката на Ал Џазира, за Израел тоа е грешка

А1он
Соединетите Американски Држави го информираа Израел дека донеле одлука да го истражат убиството на Палестинката Ширин Абу Аклех, новинарката на Ал Џазира која беше убиена
Свет

184 доверливи документи се пронајдени во одморалиштето на Трамп

А1он
Американското Министерство за правда објави редигирана верзија на правниот документ врз основа на кој ФБИ изврши претрес во куќата на поранешниот американски претседател Доналд Трамп
Свет

ФБИ: Безбедносните агенции на САД се соочуваат со закани по претресот на домот на Трамп во Флорида

А1он
Федералното биро за истраги и Министерството за внатрешна безбедност на САД излегоа со предупредување дека сојузните безбедносни агенции се соочуваат со зголемени закани откако минатата
Свет

Трамп издавал тајни: На Лавров му кажал за операција против Исламска држава, а на Џинпинг за напад на Сирија

А1он
Неодамнешното запленување доверливи владини документи на раскошниот имот во Мар-а-Лаго, поранешната „зимска Бела куќа“, јасно покажува колку безбедносна загриженост претставува поранешниот американски претседател, велат експертите.
Свет

ФБИ заплени 11 комплети доверливи документи од имотот на Трамп на Флорида

А1он
Агентите на ФБИ при претресот на имотот на поранешниот американски претседател Доналд Трамп на Флорида заплениле 11 комплети доверливи документи, вклучително и некои строго доверливи,
Регион

ФБИ ќе го истражува авторството на кибернападите врз е-Албанија

А1он
Група на ФБИ престојува во Тирана за да ги поддржи истрагите за откривање на авторството на кибернападите врз онлајн јавните услуги и другите владини веб-страници,
Свет

Трамп тврди дека агенти на ФБИ го пребарале неговиот дом на Флорида

А1он
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп изјави дека агенти на ФБИ го пребарале неговиот имот Мар-а-Лаго во Палм Бич, Флорида. „По работата и соработката со релевантните
Свет

ФБИ уапси републикански кандидат за гувернер поради учество во немирите во 2021 година.

А1он
Американското Федерално биро за истраги (ФБИ) денеска го уапси кандидатот на Републиканската партија за гувернер на Мичиген, Рајан Кели, поради учество во немирите на 6
Свет

Њујорк Тајмс: 90 жени тужат агенти на ФБИ поради истрагата за Насар

А1он
Повеќе од 90 жени планираат да поднесат тужба против американското Федерално биро за истраги (ФБИ), обвинувајќи поранешни агенти на таа агенција за попречување на истрагата