patel

Свет

Британската министерка за внатрешни работи Прити Пател поднесе оставка

А1он
Британската министерка за внатрешни работи Прити Пател денеска изјави дека ќе се повлече од функцијата кога Лиз Трас и официјално ќе ја преземе премиерската должност