edi rama

Регион

Рама: По Косово, енергетски се поврзуваме и со Северна Македонија

А1он
Албанскиот премиер Еди Рама најави дека по ставањето во функција на далновод Албанија – Косово на 14-ти овој месец, следен предизвик за албанската Влада е
Регион

Рама го одби барањето за смена на генералниот директор на полицијата

А1он
Албанскиот премиер Еди Рама, на онлајн прес конференција на новинарско прашање дали е можно разрешување на генералниот директор на полицијата, Арди Велиу, рече дека тоа
Регион

Рама: Далноводот Албанија – Косово е историски настан и потврда што значи „Балканскиот Шенген

А1он
Далноводот Албанија – Косово, што денеска е пуштен во употреба, албанскиот премиер Еди Рама го оцени како историски настан кој го продолжува патот чиј крај
Регион

Рама: Обединети Арапски Емирати ќе изградат 2.000 станови во Драч

А1он
Албанскиот премиер Еди Рама, кој на годишнината од катастрофалниот земјотрес што ја погоди земјатa минатата година, престојува во посета на Обедiнетите Арапски Емирати (ОАЕ). –
Спорт

Синиша Михајловиќ го објави емотивното писмо што го добил од Еди Рама

А1он
Српскиот фудбалски стратег Синиша Михајловиќ, кој излезе како победник во битката со леукемијата, неодамна ја издаде книгата „Натпревар на животот“ во која ја опишува животната
Регион

Синот на Еди Рама, Грегор, ја доби битката против Ковид-19

А1он
Најстариот син на премиерот Еди Рама, Грегор (Грег) Рама сподели со своите следбеници на социјалните мрежи дека ја добил битката со новиот коронавирус, по повеќедневен
Регион

Рама и Баша со жестоки Твитер-преписки и обвинувања за коронавирусот во Албанија

А1он
Влошената епидемиолошка состојба во Албанија е дополнително прашање на кое денеска преку социјалните мрежи си упатија навреди и обвинувања двајцата главни политички опоненти, лидерот на
Македонија

Заев, Рама и Вучиќ се согласија да ја продолжат соработката во „малиот Шенген“

А1он
Лидерите на Србија, Албанија и Северна Македонија – претседателот Александар Вучиќ, премиерите Еди Рама и Зоран Заев денеска одржаа состанок преку интернет конференциска врска за
Регион

Баша: Рама е непријател на Албанците и заложник на мафијата

А1он
Лидерот на најголемата албанска опозициска сила, Демократската партија, Љуљзим Баша, го нарече премиерот Еди Рама непријател на Албанците. Додаде дека Рама си игра со животот