dolar

Економија

Зајакнувањето на рубљата е проблем за Русија: Од почетокот на војната двојно се зголеми во однос на доларот

А1он
Централната банка на Русија вчера повторно ги намали каматните стапки, по трет пат од почетокот на мај, со цел да го спречи зајакнувањето на рубљата.
Економија

Еврото се намали во однос на доларот, биткоинот на најниско ниво во изминатите шест месеци

А1он
Доларот денеска благо зајакна во однос на водечките валути, бидејќи еврото се намали при трговијата во Азија, откако берзите се во паника поради тензиите во
Економија

Еврото се задржа до прагот од 1,13 долари

А1он
Еврото ја започна новата недела, останувајќи блиску до прагот од 1,13 долари, јавија германските финансиски медиуми. Во меѓубанкарската трговија во Франкфурт утринава единствената европска валута
Економија

Еврото се задржа блиску до 1,13 долари

А1он
Курсот на еврото денеска остана релативно стабилен, останувајќи блиску до прагот од 1,13 долари, објавија германските финансиски публикации. Во меѓубанкарската трговија во Франкфурт утрово европската
Економија

ММФ: Уделот на американскиот долар во глобалните девизни резерви на најниско ниво од 1995 година

А1он
Уделот на американскиот долар во глобалните девизни резерви падна во последниот квартал на 2020 година на најниско ниво во последните 25 години, според Меѓународниот монетарен
Економија

Еврото зајакна во однос на доларот и јенот по изборот на Макрон за француски претседател

А1он
Утринава на берзите во Азија еврото зајакна во однос на главните светски валути по изборот на проевропскиот либерален кандидат Емануел Макрон за нов претседател на