dolar

Економија

Доларот на највисоко ниво во однос на еврото по 20 години

А1он
Доларот вчера го достигна највисокото ниво во однос на еврото во последните 20 години. Доларот зајакна по најавата на американската централна банка (ФЕД) за зголемување
Економија

Зајакнувањето на рубљата е проблем за Русија: Од почетокот на војната двојно се зголеми во однос на доларот

А1он
Централната банка на Русија вчера повторно ги намали каматните стапки, по трет пат од почетокот на мај, со цел да го спречи зајакнувањето на рубљата.
Економија

Еврото се намали во однос на доларот, биткоинот на најниско ниво во изминатите шест месеци

А1он
Доларот денеска благо зајакна во однос на водечките валути, бидејќи еврото се намали при трговијата во Азија, откако берзите се во паника поради тензиите во
Економија

Еврото се задржа до прагот од 1,13 долари

А1он
Еврото ја започна новата недела, останувајќи блиску до прагот од 1,13 долари, јавија германските финансиски медиуми. Во меѓубанкарската трговија во Франкфурт утринава единствената европска валута
Економија

Еврото се задржа блиску до 1,13 долари

А1он
Курсот на еврото денеска остана релативно стабилен, останувајќи блиску до прагот од 1,13 долари, објавија германските финансиски публикации. Во меѓубанкарската трговија во Франкфурт утрово европската
Економија

ММФ: Уделот на американскиот долар во глобалните девизни резерви на најниско ниво од 1995 година

А1он
Уделот на американскиот долар во глобалните девизни резерви падна во последниот квартал на 2020 година на најниско ниво во последните 25 години, според Меѓународниот монетарен