berzi

Економија

Курсот на еврото во однос на доларот се искачи на највисоко ниво во последните пет недели

А1он
На глобалните пазари еврото во однос на доларот силно порасна минатата недела, достигнувајќи ги највисоките нивоа за повеќе од еден месец, откако Европската централна банка