svetki berzi za nafta

Економија

Доларот зајакна, цената на нафтата порасна

А1он
На азиските пазари денеска берзанските индекси паднаа трет ден по ред, додека вредноста на доларот во однос на кошницата валути достигна највисоко ниво во последните
Економија

Нафтата падна на 86 долари поради планот за ограничувањето на цената на руската нафта

А1он
Цените на суровата нафта денеска паднаа под 86 долари на меѓународните пазари под влијание на информациите дека ценовната граница на руската нафта планирана од групата
Економија

Цените на нафтата пораснаа до 94 долари, ОПЕК+ го намалува производството

А1он
Цените на нафтата денеска пораснаа на меѓународните пазари до 94 долари, откако ОПЕК и неговите сојузници одлучија да го намалат производството најмногу од почетокот на