dolar

Економија

Рубљата на најниско ниво во однос на доларот од почетокот на војната

А1он
Руската рубља падна за време на тргувањето во петокот во Москва на најниската вредност во однос на американскиот долар од првиот месец од војната во
Економија

Еврото сè уште е околу највисокото ниво во една година во однос на доларот

А1он
На светските пазари вредноста на доларот во однос на кошницата валути стагнираше минатата недела, додека курсот на еврото се уште се движи околу 1,10 долари,
Економија

Доларот благо ослабе, цената на нафтата стагнира, паднаа акциите на азиските берзи

А1он
На азиските берзи цените на акциите денеска паднаа, па се на пат кон неделни загуби, бидејќи нема многу причини за купување акции, додека вредноста на