dolar

Економија

Доларот зајакна, цената на нафтата порасна

А1он
На азиските пазари денеска берзанските индекси паднаа трет ден по ред, додека вредноста на доларот во однос на кошницата валути достигна највисоко ниво во последните
Економија

Доларот нагло падна, еврото зајакна

А1он
На девизните пазари вредноста на доларот во однос на кошничката валути драстично падна минатата недела бидејќи американската централна банка најави намалување на каматните стапки следната