dogovor

Македонија

Над 60 новинари од Бугарија го следат потпишувањето на Договорот

А1он
Над 60 новинари и камермани од бугарските редакции го следат потпишувањето на Договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Република Македонија и Република Бугарија од
Македонија

Владимир Змејковски ја повикува Владата да го одложи потпишувањето на договорот со Бугарија

А1он
Форумот на слободоумни патриоти ја повикува Владата да го одложи потпишувањето на договорот за добрососедство со Република Бугарија. „За нас несфатливо е зошто договорот се
Македонија

ФОТО: Миноски го прекрши Пржинскиот договор, не пушта пари на Агенцијата за медиуми

А1он
Агнецијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги се уште нема добиено пари од Министерството за финансии. А1он дојде до дописот што Агенцијата го испрати до
Македонија

Хан: Договорот да се материјализира без одлагање

А1он
Добрите вести за постигнатиот политички договор во Македонија сега треба да се материјализираат преку целосна имплементација на договореното, без одлагање, истакна еврокомесарот за соседска политика
Македонија

(ВИДЕО) Заев: Конечниот избирачки список треба да има помеѓу 1.550.000 и 1.580.000 гласачи

А1он
Овој договор што се постигна е пред `се и над се поголем договор за граѓаните на Република Македонија и е излез од политичката криза. За
Македонија

Британска амбасада: Договорот е добар колку што добро ќе се спроведе

А1он
Британската амбасада го поздрави постигнатиот договор меѓу четирите политички партии и порача дека тие треба со исто толкав труд и да го спроведат. „Генерално, мој
Македонија

Партиите за пет дена повторно ќе го основаат СЈО, доколку Уставен го укине

А1он
ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ, ДУИ и ДПА, денеска се договорија да дадат поддршка на Специјалното јавно обвинителство и доколку Уставниот суд го укине тие презедоа обврска повторно