debarca

Македонија

Фатен жител на Мешеишта кој за време на полициски час палел коли на шумски полицајци

А1он
Рано утрово, охридската полиција уапсила 33-годишен жител на селото Мешеишта, кој е осомничен дека околу полноќ запалил два автомобила во селото, сопственост на припадници на
Македонија

Градоначалникот на Дебрца наместо да ги почитува, се исмева со препораките за заштита од коронавирусот

Градоначалникот на Дебрца, Зоран Ногачески, и натаму продолжува да не се придржува до препораките на Владата. Наместо да биде пример за жителите и да им
Македонија

Градоначалникот на Дебрца се гушка и слика со граѓани, наместо да ги почитува мерките за заштита од коронавирусот

Кристијан Ландов
Градоначалникот на Дебрца, Зоран Ногачески, на социјалните мрежи го повикува населението да се придржува до мерките кои ги донела Владата, а во пракса, тој без
Македонија

Филипче од Дебарца: Со Пендаровски заедно одиме напред, да изградиме европска и сигурна иднина за нашите деца

А1он
– Со идниот претседател Стево Пендаровски заедно да одиме напред, да изградиме европска и сигурна иднина за нашите млади, за нашите деца, порача попладнево членот
Македонија

Вељаноски, Димовски и Милошоски бараат Дебрца да се заштити од изградба на депонија

А1он
Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ Трајко Вељаноски, Илија Димовски и Антонијо Милошоски повикаа да се заштити Општина Дебрца од намерата за изградба на регионална депонија во реонот
Македонија

Општина Дебарца против изградба на регионална депонија за отпад на нејзина територија

А1он
За локалната самоуправа на општина Дебарца е неприфатливо регионалната депонија за Југозападниот плански регион да се гради кај селото Годивје. Градоначалникот на Дебарца Игор Трајковски,
Македонија

Трајковски ја направи Дебарца затворена и заробена општина

А1он
Сведоци сме дека во изминативе 4 години откако градоначалник е Игор Трајкоски општина Дебрца се претвори во најзатворена и заробена институција, во која граѓаните имаа
Македонија

СДСМ Дебарца: Бетонската и асфалтната база да се изградат на друга локација

А1он
„Во врска со најавите за изградба на бетонска и асфалтна база во местноста „Царополе”, во атарот на село Ново Село ( според последните сознанија градежните
Македонија

СДСМ Дебарца: Кој одобри да се копа по заштитниот насип од каналот на река Сатеска?

А1он
„Според Проектот за изградба на фекалната канализација која треба да го поврзе селото Мешеишта со Колекторскиот систем за заштита на Охридското езеро, која е во