borci

Регион

Во Сирија до сега загинале 93 косовски државјани, таму се наоѓаат уште 65 лица

А1он
Директорот на Агенцијата за разузнавање на Косово (АКИ), Шпенд Маџуни денеска поднесе извештај пред собраниската Комисија за надзор врз АКИ за неодамнешното враќање на 110
Македонија

Сојуз на борци: Безбедносниот систем на државата е во целосен распад

А1он
Сојузот на борците на Македонија излезе со оценка за актуелната состојба во Македонија. Борците сметаат дека Република Македонија ја доживува најголемата политичка криза од постоењето
Македонија

(ВИДЕО) Борците бараат Коце Трајановски да го врати споменикот на паднатите скопјани

А1он
На денот на ослободувањето на Скопје, борците од НОБ побараа од градоначалникот на Скопје, Трајановски да се врати споменикот на паднатите Скопјани, кои биле стрелани
Видео Македонија

ВИДЕО: Борците дискриминирани, власта се плаши од вистината

А1он
Денот на почетокот на антифашистичкото востание и Народно oслободителната војна во Македонија, активисти од невладините во соработка со Сојузот на борците на Македонија, денеска го
Македонија

За Сојузот на борци нема место во одбележувањето на 11 октомври

А1он
Главниот одбор на Сојузот на борците од НОАВМ и граѓаните поддржувачи се непријатно изненадени од одлуката на организаторот на одбележувањето на 11 октомври, денот на
Македонија

(ВИДЕО) Буровски: Кузман треба да биде на местото на Воинот

А1он
[staff name=”Катерина Цаневска Арсовска” position=”Автор”][/staff]Со поздравот на борците „Смрт на фашизмот, слобода на народот“ насобраните ги поздрави Наум Буровски. Објасни дека од градот Скопје кажале