Атанасов е избран за претседател на Сојузот на борците

Од:

Пензионираниот генерал Тодор Атанасов е избран за Претседател Сојузот на борците на Македонија, одлучиле делегатите на денешното прво собрание на СБМ кое се одржа во Домот на АРМ.

Борците денеска искажаа дека и во вакви тешки времиња, без услови за работа и без материјални и финансиски средства доследно опстојуваат на своите програмски определни во негување и зачувување на традициите од НОБ, ревитализација со нови членови-поддржувачи и почитувачи, афирмација на НОБ како државотворна борба.

Би можело да ве интересира

Во Сирија до сега загинале 93 косовски државјани, таму се наоѓаат уште 65 лица

Сојуз на борци: Безбедносниот систем на државата е во целосен распад

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Борците бараат Коце Трајановски да го врати споменикот на паднатите скопјани

Емир Латифовиќ

ВИДЕО: Борците дискриминирани, власта се плаши од вистината

Ана Ололовска

За Сојузот на борци нема место во одбележувањето на 11 октомври

Емир Латифовиќ

ФОТО: Поддршка од борците за Жерновски

Ана Ололовска

Leave a Comment

2 × four =