bledski strateski forum

Македонија

Забрчанец на форумот во Блед: Владите имаат должност да објавуваат и вешто да промовираат точни информации, тоа е одговорот за дезинформациите

А1он
Националниот координатор за стратешки комуникации во Владата, Марјан Забрчанец денеска учествуваше на панелот на тема „Во борба против дезинформациите со информации: Обезбедување безбедност преку факти“,
Македонија

(ВИДЕО) Пахор: Северна Македонија направи и повеќе од сè, а не доби ништо

А1он
Словенечниот претседател Борут Пахор во своето излагање на Бледскиот стратешки форум застана во одбрана на Македонија и нејзиното членство во Европската Унија. „Во моментов преговорите
Македонија

(ВИДЕО) Рама жесток кон бугарскиот претседател Радев: Одблокирајте ни го патот, па после блокирајте колку сакате

А1он
Албанскиот премиер Еди Рама на Бледскиот стратешки форум му се обрати на бугарскиот претседател Румен Радев, велејќи му „Одблокирајте го патот“. Неговите зборови се однесуваат
Македонија

Заев за проширувањето на ЕУ во Блед: Европа е нашето семејство и очекувано е семејството да ја прифати Северна Македонија која е во срцето на континентот

А1он
Премиерот Зоран Заев денеска зеде учество на лидерскиот панел на Бледскиот стратегиски форум посветен на темата „Иднината на Европа – Проширувањето“. На панелот, на кој
Македонија

Премиерот Заев утре ќе учествува на панел на Стратешкиот форум на Блед

А1он
Премиерот Зоран Заев денеска замина за Словенија каде утре ќе учествува на лидерскиот панел „Иднината на Европа – Проширувањето“, кој е дел од 16. Стратешки
Регион

Почна Бледскиот стратешки форум, насловен „Нова реалност“

А1он
Словенечкиот министер за надворешни работи Карл Ерјавец го отвори Бледскиот стратешки форум, со порака дека целта на овој собир е да се дадат некои одговори