bardovci

Македонија

Тепачка во болницата „Бардовци“, претепани се двајца скопјани

А1он
Во полициската станица Карпош, С.Б.(29) и Н.Н.(28), двајцата од Скопје, пријавиле дека ноќеска околу еден часот во просторијата во која биле сместени во судското одделение
Македонија

Инспекцијата влезе во Психијатриската болница Бардовци откако се појавија видеа со тепање пациенти

А1он
Вонреден инспекциски надзор од Државен санитарен и здравствен инспекторат бил извршен во психијатриска болница „Скопје“, потврди за МИА в.д. директорот Мухсин Арифи, кој најави повеќе
Видео Истражувања Македонија

(ВИДЕО) За хаосот во зградата во Аеродром: Не можам да си помогнам ни себеси, а на брат ми му треба медицинска помош

Ана Василевска
Проблемите со браќата Дарко и Томислав, кои ги тероризираат соседите, но и самите се во незавидна ситуација, добро им се познати на надлежните институции. Од
Македонија

Новогодишни градежни активности во Бардовци

А1он
Веднаш по Новогодишните празници, Општина Карпош продолжи со интензивни комунални зафати во населеното место Бардовци. Во оваа месна заедница, во моментов се тампонира ул.„ 2“