Пронајден е машки труп во распаѓање во Бардовци

Од:

Машки труп во распаѓање пронајден во канал за наводнување во село Бардовци.

Како што соопшти МВР, вчера околу 9 часот било пријавено дека во атарот на село Бардовци-скопско, во канал за наводнување на нивите во правец кон реката Лепенец, бил пронајден машки труп во фаза на распаѓање.

На местото на настанот излезено било од страна на полициски службеници од СВР Скопје, Јавен обвинител, лекар од Итна медицинска помош и лекар од судска медицина. Извршен бил увид, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Би можело да ве интересира

Сопружници од гостиварското село Добридол починале во ист ден

А1он

(ВИДЕО) За хаосот во зградата во Аеродром: Не можам да си помогнам ни себеси, а на брат ми му треба медицинска помош

Ана Василевска

ВИДЕО: Скопјанец го бркаа со сатар низ Лептокарија бидејќи се пожалил на високата сметка

Кристијан Ландов

Едно лица загина, тројца се повредени во сообраќајки во Скопје

Ана Ололовска

Скопјанец загина во сообраќајка во близина на Охрид

Ана Ололовска

Се превртел трактор, загинала сопатничката

Ана Ололовска