aukcija

Магазин

Фустанот на Ејми Вајнхаус од последниот концерт продаден за 243.200 долари

А1он
Фустанот, којшто повеќекратната добитничка на „Греми“, Ејми Вајнхаус го носеше на нејзиниот последен настап, беше продаден на аукција за 243.200 долари – 16 пати повеќе
Магазин

ВИДЕО: Уникатен накит од Марија-Антоанета на аукција

А1он
Дијамантски нараквици коишто ѝ припаѓале на кралицата Марија-Антоанета ќе бидат понудени на аукција во Женева. Како што соопшти аукциската куќа „Кристи’с“, двете нараквици, секоја со
Магазин

„Мерцедесот“ на Џорџ Харисон продаден за 170.000 евра

А1он
Возилото „Мерцедес-Бенц 600“, што му припаѓаше на англискиот музичар, пејач, текстописец, музички и филмски продуцент и гитарист на легендарните „Битлс“ – Џорџ Харисон, беше продаден