Парче кралска свадбена торта продадено за 2.000 фунти

Од:

Венчавката на принцезата Дијана и принцот Чарлс е запомнета како една од најубавите свадбени свечености во историјата. Оттогаш минаа 40 години.

Така, едно од 23-те парчиња од венчавката (тешко 28 грама) е продадено на наддавање, но не како што се очекуваше – за 500 фунти, туку за 2.000 британски фунти (околу 2.335 евра).

Името на купувачот засега не се соопштува.

Би можело да ве интересира

Марк Нопфлер ја продава својата колекција гитари

Дрес на Марадона на аукција – почетна цена 4.000.000 фунти

А1он

Фотографија од Мен Реј на аукција по почетна цена од рекордни пет милиони долари

А1он

Најголемиот црн дијамант продаден за 3,8 милиони евра

Ана Ололовска

Првата СМС порака е продадена за 107.000 евра

А1он

Научен запис на Алберт Ајнштајн продаден за над 11 милиони евра

Ана Ололовска