aukcija

Магазин

На аукција ДНК на Наполеон Бонапарта

А1он
Приватните колекционери ќе имаат ретка можност следната недела да купат ДНК на Наполеон Бонапарта. По повод два века од смртта на францускиот војсководец, на аукција
Магазин

ВИДЕО: Дијамантски венчален прстен продаден за милион долари

А1он
Прстен со дијамант од 25 карати, беше продаден на аукција во Сиднеј, Австралија, за рекордни 1,25 милиони австралиски долари. Имено, најголемиот дијамант пронајден во Австралија
Магазин

Сликата „Патешествието на човештвото“ продадена за 62 милиони долари

А1он
„Патешествието на човештвото“ – најголемата слика на светот, дело на британскиот уметник Саша Џaфри, беше продадена за 62 милиони долари на аукција во Дубаи. Сликата
Магазин

Слика на Черчил продадена за седум милиони фунти

А1он
Најпознатото платно насликано од некогашниот британски премиер Винстон Черчил, е продадено на аукција во Лондон за седум милиони фунти (8,1 милион евра), соопшти „Кристи“. Маслото