van gog

Магазин

(ВИДЕО) Скандал во Националната галерија: Фрлена супа од домати врз ремек дело на Ван Гог вредно над 72,5 милиони фунти

А1он
Активисти на организацијата „Just Stop Oil“ фрлија супа од домати врз ремек-делото на Ван Гог „Сончогледи“ во Националната галерија. Activists with @JustStop_Oil have thrown tomato
Култура

Ван Гог: Сликарот „страдал од психоза“ во последните 18 месеци од животот

А1он
Би-Би-Си – Лондон Експертите во Амстердам заклучиле дека проблематичниот холандски сликар Ван Гог страдал од форма на повторувана психоза во неговите последни 18 месеци од