apelacija

Македонија

Одбраната на Ивона Талевска: Ако не патува, таа нема да може да го исплати кредитот за стан

А1он
Одбраната на Ивона Талевска денеска пред Апелациониот суд во Скопје побара да бидат укинати мерките на претпазливост за неа, односно да и биде вратен пасошот
Македонија

„Тревник“ пред Апелација: Одбраната бара да им биде вратен пасошот на браќата Павловиќ

А1он
По одлуката на Кривичниот суд да ја прифати предложената мерка од страна на СЈО за обезбедување на присуство односно одземање на патната исправа, обвинетиот Звездан
Македонија

ВИДЕО: Драган Павловиќ Латас и Ивона Талевска на соочување со СЈО во Апелација

Виктор Јованов
Уредникот и бизнисмен Драган Павловиќ Латас како и новинарката Ивона Талевска денеска ќе се појават во Апелациониот суд каде ќе се разгледуваат жалбите на СЈО
Македонија

(ВИДЕО) Пешевски: Одземањето на пасошот е казна пред да бидам осуден

Виктор Јованов
Поранешниот вицепремиер задолжен за економски прашања, Владимир Пешевски, обвинет во случајот на СЈО, „Траекторија“, пред Апелациониот суд рече дека е шокиран од обвинението и дека
Македонија

(ВИДЕО) Судиите Шопова, Нича и Фидани ќе одлучуваат за пасошот на Георгиевски

Виктор Јованов
Апелациониот суд ја заврши седницата по жалбата на решението на Кривичен суд поднесена од екс-директорот на ЈП за државни патишта Љупчо Георгиевски. На седницата присуствуваа
Македонија

СЈО се жали пред Апелација за неопределување притвор за Груевски

Виктор Јованов
СЈО поднесе пет жалби до Апелациониот суд за притворите во случајот „Титаник“. По поднесената жалба, Апелациониот суд има рок од 48 часа да се произнесе
Македонија

Апелација го потврди притворот на Сеад Кочан

А1он
Апелациониот суд Скопје известува дека, по одржана јавна седница на ден 15.03.2017 година, Кривичниот совет на Апелациониот суд Скопје на ден 16.03.2017 година донесе решение
Македонија

Апелација на јавна седница ќе одлучува за притворот на Сеад Кочан

А1он
На јавна седница по барање на Специјалното јавно обвинителство, Одбраната на Сеад Кочан и обвинители од СЈО ќе ги соочат аргументите „за“ и „контра“ одлуката