amerika

Регион

Американски шпиони ја предупредија Грција за руски заговор против договорот од Преспа

Кристијан Ландов
Грчкиот милијардер со руско потекло, Иван Савидис, бил таргет на американските тајни служби кои преку следење на смс пораките, повиците и мејловите дошле до сознанија
Свет

Матис: Ситуацијата со Русија станува неиздржлива, САД ќе возвратат

По обелоденувањето на информациите за руски напад врз Организацијата за забрана на хемиско оружје (ОЗХО), како и доказите дека Русија поседува забранети нуклеарни ракети, НАТО
Магазин

Ново откритие ги менува досегашните сознанија за населувањето на Америка

А1он
Проучувајќи скелет од праисториско бебе пронајдено во Америка, научниците откриле дека припаѓа на најстарите колонизатори на Америка некогаш откриено. Резултатите од истражувањето сугерираат дека Алјаска