amerika

Свет

Песков: Да се утврди дали извештајот на Малер е воопшто вреден за анализа

А1он
Треба да се види дали извештајот на американскиот специјален советник Роберт Малер за резултатите од истрагата за наводна вмешаност на Русија во американските избори 2016
Свет

Извадоци од објавените детали од истрагата за руското мешање во изборите во САД

А1он
Деталите од објавениот извештај на специјалниот обвинител Роберт Малер од истрагата за наводното мешање на Русија во изборите во САД во 2016 година, откриваат повеќе
Свет

Трамп: Играта заврши

А1он
Американскиот претседател Доналд Трамп по објавувањето на извештајот на специјалниот обвинител Роберт Малер за руското мешање во претседателските избори во САД, на Твитер објави интересна
Свет

Бар: Изборниот штаб на Трамп не соработувал со Русија

А1он
Американскиот секретар за правда Вилијам Бар на денешното претставување на преработениот извештај на специјалниот обвинител Роберт Малер истакна дека Руската Федерација се мешала во изборите
Свет

Трамп бара да се вклучи и земјоделството во трговските преговори со ЕУ

А1он
Американскиот претседател Доналд Трамп се закани дека ако не бидат вклучени земјоделските производи во трговските преговори со ЕУ, тој ќе воведе царини за европските автомобили.
Свет

Трамп: Илегалните имигранти ќе ги испратиме во „градови засолништа“

А1он
Американскиот претседател Доналд Трамп денеска на Твитер напиша дека неговиот предлог имигрантите да се испратат во така наречените „градови засолништа“ почнува да се реализира. Трамп
Регион

Американски шпиони ја предупредија Грција за руски заговор против договорот од Преспа

Кристијан Ландов
Грчкиот милијардер со руско потекло, Иван Савидис, бил таргет на американските тајни служби кои преку следење на смс пораките, повиците и мејловите дошле до сознанија
Свет

Матис: Ситуацијата со Русија станува неиздржлива, САД ќе возвратат

По обелоденувањето на информациите за руски напад врз Организацијата за забрана на хемиско оружје (ОЗХО), како и доказите дека Русија поседува забранети нуклеарни ракети, НАТО