sri lanka

Свет

Над 200 католички свештеници од Шри Ланка протестираа против полицијата за сослушување на почитуван колега

А1он
Католичките свештеници во Шри Ланка денеска одржаа протест пред седиштето на полицијата во главниот град Коломбо против сослушувањето виден свештеник на католичката заедница во оваа
Свет

Десет лица загинаа во Шри Ланка во обилните дождови и свлечишта

А1он
Најмалку 10 лица загинаа,а 15.000 други се раселени од обилните дождови и лизгањето на земјиштето што зафатија неколку делови на Шри Ланка, соопштија денеска официјални
Свет

По потонувањето на бродот со хемикалии кај Шри Ланка пронајдени четири мртви китови, 20 делфини и 176 желки

А1он
По потонувањето на товарниот брод полн со токсични хемикалии, во водите околу брегот на Шри Ланка пронајдени се стотици мртви морски животни, вклучувајќи и китови
Свет

Танкер со хемикалии тоне покрај брегот на Шри Ланка, може да предизвика еколошка катастрофа

А1он
Танкер полн со хемикалии тоне покрај брегот на Шри Ланка и се стравува дека несреќата може да се претвори во еколошка катастрофа, пренесува Би-Би-Си. Танкерот
Магазин

ВИДЕО: Скандал на избор за мис – експресно ѝ ја одзедоа титулата на разведена убавица

А1он
Чудна и несекојдневна ситуација се случи на неодамнешниот изборот за мис на Шри Ланка – непосредно по прогласувањето на актуелната убавица, круната веднаш ѝ беше
Свет

Министерката за здравство со „магија“ се бореше против коронавирус, па се зарази

А1он
Министерката за здравство на Шри Ланка, Павитра Ванијарачи, која јавно ja поддржа и промовира употребата на „магична напивка“ во борбата против коронавирусот, е позитивна на
Свет

Шри Ланка ќе ослободи стотици затвореници по вчерашните смртоносни нереди поради коронавирусот

А1он
Шри Ланка ослободува стотици затвореници, кои се во затвор поради полесни прекршоци по завчерашните смртоносни немири во врска со епидемијата на коронавирус во затвор со