8 septemvri

Македонија

Централна прослава пред Владата по повод независноста на Македонија

А1он
Под слоганот „Македонија слободна, слободно живее“ вечерва пред платото на Владата ќе се одржи централната прослава по повод 26-годишнината од осамостојувањето на Македонија. Домаќин на
Македонија

Влатко, Бени и Љубојна ги повикаа граѓаните на утрешната празнична забава пред Владата

А1он
Со мотото „Македонија слободна, слободно живее“ македонските музичари Влатко Стефановски, Арбен Бени Шаќири, Вера и Оливер од Љубојна, денеска им го честитаа Денот на незавиноста
Македонија

(ВИДЕО) Не се чувствуваме безбедно – протест во Градската болница „8 септември“

А1он
Лекарите и медицинскиот персонал од Општата градска болница „8 септември“ денеска од 13 до 14 часот протестираа пред влезот на болницата за да изразат револт
Македонија

Врачување на државната награда 8 Септември

А1он
Во Собранието на Република Македонија денеска напладне ќе биде врачена државната награда „8 Септември“ која се доделува во областа на спортот, односно за остварувања на спортисти,