2 avgust

Македонија

Илинденскиот марш стартуваше од гробот на Гоце Делчев

А1он
По повод националниот празник 2-ри август, Планинарската Федерација и Агенцијата за млади и спорт традиционално го организираат Илинденскиот марш “Илинден 2017”. По тој повод директорот
Македонија

Коњаниците за Илинденскиот марш тренираат на кејот на Вардар

А1он
Коњаниците кои ќе учествуваат на 39-от коњички марш по повод македонскиот национален празник Илинден ги почнаа интензивните тренинзи покрај кејот на Вардар, соопшти Општина Аеродром.
Македонија

Коњаниците од Илинденскиот марш ќе тренираат на кејот на Вардар

А1он
Коњаниците, кои оваа година ќе учествуваат на 39-от традиционален коњички марш по повод македонскиот национален празник Илинден попладнево ќе одржат тренинг покрај кејот на реката
Спорт

Во чест на Илинден, АМС организира повеќе спортски активности

А1он
Македонскиот националниот празник Илинден годинава ќе биде одбележан со низа спортски активности во организација на Агенцијата за млади и спорт (АМС) и Националните спортски федерации.