Илинден неработен за сите граѓани

Од:

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека среда, 2 август, Денот на Републиката, е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

dobivaj vesti na viber

Министерството им го честита Илинден на граѓаните.

Би можело да ве интересира

Денот на македонската револуционерна борба неработен за сите граѓани на С. Македонија

Ана Ололовска

2.Aвгуст е неработен ден за сите граѓани на Македонија

Петок пред Духовден, 10 јуни неработен за граѓаните од православна вероисповед

Ана Ололовска

Првиот ден на Рамазан Бајрам неработен за сите граѓани на Македонија

Ана Ололовска

2 Мај неработен за сите граѓани на Македонија

Ана Ололовска

Велики Петок неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

Ана Ололовска