Свет

Вести од светот – Политика – Економија – Финансии | А1он

Свет

Италијанската полиција заплени марихуана вредна 2 милиони евра

А1он
Италијанската полиција, во близина на Лече, претпладнево запленила 400 килограми марихуана прошверцувана од Албанија. Запленетата дрога на нарко пазарот достигнува вредност од два милиони евра.  Марихуната,
Свет

Бен Афлек ja отфрли можноста да се кандидира за местото на Џон Кери во Сенатот

А1он
Американскиот актер Бен Афлек ја отфрли можноста дека ќе се кандидира за сенаторското место на Џон Кери, номиниран минатиот петок за државен секретар за вториот