obama

Свет

Според Обама, Путин се однесува на нов „непромислен“ начин

А1он
Рускиот претседател Владимир Путин постапува на нов непромислен начин во врска со инвазијата на Украина, изјави поранешниот американски претседател Барак Обама во интервјуто емитувано денеска
Свет

Бајден и Обама ќе се обратат за успесите и новините околу законот за достапно здравство

А1он
Претседателот на САД Џо Бајден, нeговата потпретседателка Камала Харис, како и неговиот претходник Барак Обама, денеска во Белата куќа ќе се обратат за законот за
Свет

Обама и се заблагодари на Меркел што ја држеше ЕУ заедно

А1он
Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во оддавањето почит на германската канцеларка во заминување Ангела Меркел, заблагодарувајќи и се што
Свет

Дресови на Џордан и на Обама урнаа рекорди на аукциска продажба

А1он
Дресовите на НБА супер ѕвездата Мајкл Џордан и на на поранешниот американски претседател Барак Обама достигнаа рекордни суми на аукција оргнаизирана вчера на Беверли Хилс.
Свет

Обама: Мишел ќе се разведе од мене ако бидам во новата администрација

А1он
Поранешниот американски претседател Барак Обама изјави денеска дека не би прифатил место во администрацијата на новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден, кој беше негов потпретседател.
Свет

Обама: Бајден ќе работи во најдобар интерес на Америка

А1он
Поранешниот претседател на САД Барак Обама им ја честиташе победата на новоизбраниот претседател Џо Бајден и потпретседателката Камала Харис и додаде дека ги чекаат големи
Свет

Поддржувачите на Трамп „ретвитаат“ анкета од пред 6 години дека Обама бил најлошиот американски претседател по Втората светска војна

А1он
Подржувачите на Трамп како реакција на обвинувањата од страна на поранешниот претседател Обама ја споделија анкетата од 2014 година спроведена од страна на „Quinnipiac“  пренесена
Свет

Обама го осуди насилството во протестите во САД и ги пофали ненасилните демонстранти

А1он
Поранешниот американски претседател Барак Обама го осуди насилството во протестите низ САД за расната нееднаквост и прекумерната полициска употреба на сила и ги пофали ненасилните