obama

Свет

Обама со критика до Трамп: Начинот на кој ја води кризата со пандемијата е хаотичка катастрофа

А1он
Поранешниот американски претседател Барак Обама вчера остро го критикуваше начинот на кој неговиот наследник во Белата куќа, Доналд Трамп, управува со кризата со коронавирусот во
Свет

Обама со критики до федералната Влада во однос на коронавирусот во САД

А1он
Поранешниот претседател на САД, Барак Обама, го искритикува сегашното раководство на државата, на чело со Доналд Трамп, поради бавните реакции во однос на мерките за
Магазин

Орден за заслуги за кучето што го одбрани Обама од натрапници

А1он
Белгискиот овчар кој го одбрани поранешниот американски претседател Барак Обама од натрапници во Белата куќа е одликуван со Орден за заслуги, што го доделува британската
Магазин

Кошаркарскиот дрес на Барак Обама продаден за 120 илјади долари

А1он
Кошаркарскиот дрес од младоста на поранешниот американски претседател Барак Обама, беше продаден вчера на аукција во Тексас, за 120.000 долари. Купувачот претпочитал да остане анонимен.
Магазин

Булевар во Лос Анџелес доби име по Барак Обама

А1он
Еден булевар во Лос Анџелес доби име по поранешниот американски претседател Барак Обама. Булеварот „Обама“ е отворен со концерт и свечена церемонија. – Имам можност
Свет

Мишел Обама е жената на која Американците најмногу и се воодушевуваат

А1он
Поранешната прва дама на САД, Мишел Обама е жената на која Американците најмногу и се воодушевуваат, покажуваат резултатите од ново истражување на Галуп. Мишел оваа
Свет

ВИДЕО: Обама маскиран во Дедо Мраз посети детска болница

А1он
Поранешниот американски претседател, Барак Обама, облечен како Дедо Мраз, ненајавено ги посети болните деца во болница во Вашингтон. Со капа на главата и ранец на
Свет

Обама: Ова е само почеток

А1он
Поранешниот претседател на САД Барак Обама оцени дека резултатите од изборите на половина мандат се само „почеток“ откако Демократската партија ја презеде контролата над Претставничкиот