kamala haris

Свет

ВИДЕО: Во близина на резиденцијата на Камала Харис уапсен воооружен маж

А1он
Американската тајна служба соопшти дека вчера во близина на резиденцијаta на потпретседателката Камала Харис уапсила маж од Сан Антонио, кој бил пронајден со опасно оружје.
Свет

Бајден и Харис тргнуваат на турнеја за да го промовираат новиот пакет државни мерки за помош на стопанството

А1он
Претседателот Џо Бајден со тим од советници ќе замине на турнеја низ САД за да им ги пренесе на Американците поволностите од штотуку одобрениот нацрт
Магазин

ВИДЕО: Село во Индија ја прослави инаугурацијата на американската потпретседателка

А1он
Жителите на малото село Туласендрапурам во Индија, од каде што потекнува дедото на новата потпретседателка на САД, Камала Харис, денеска подготвија огномет и поделија слатки
Свет

Пенс ѝ честиташе на Камала Харис во првиот контакт меѓу двете администрации

А1он
Потпретседателот на САД Мајкл Пенс ѝ телефонирал на својата наследничка Камала Харис и ѝ честитал за назначувањето на позицијата, според две лица запознати со нивниот
Свет

Харис го обвини Трамп за злоупотреба на власта

А1он
Новоизбраната потпретседателка на САД, Камала Харис изјави дека актуелниот претседател Доналд Трамп ги злоупотребил овластувањата. – Дали сите го слушнавте тој снимен разговор? Тоа првенствено
Свет

САД: Потпретседателката Харис ја прими првата доза од вакцината на „Модерна“

А1он
Новоизбраната потпретседателка на САД, Камала Харис, и нејзиниот сопруг Даг Емхоф, денеска ја примија првата доза од вакцината против Ковид-19, јави ДПА. -Сакам да ги
Свет

Фаучи: Бајден и Харис треба што побрзо да се вакцинираат против Ковид-19

А1он
Директорот на американскиот Национален институт за алергии и заразни болести Ентони Фаучи денеска изјави дека новоизбраниот претседател Џо Бајден и новоизбраната потпретседателка Камала Харис треба
Свет

Магазинот „Тајмс“ ги избра Џо Бајден и Камала Харис за личност на 2020 година

А1он
Магазинот „Tајмс“ синоќа ги избра новоизбраниот американски претседател Џо Бајден и новоизбраната потпретседателка Камала Харис за личност на годината, јавува ДПА. „За промена на американската
Свет

Која е Камала Харис – првата жена, потпретседателка во историјата на САД

А1он
Камала Харис денес влезе во историјата како прва жена потпретседател на СAД. Но, исто така и како првa Афроамериканка и првa Американка со азиско потекло