haris

Магазин

ВИДЕО: Село во Индија ја прослави инаугурацијата на американската потпретседателка

А1он
Жителите на малото село Туласендрапурам во Индија, од каде што потекнува дедото на новата потпретседателка на САД, Камала Харис, денеска подготвија огномет и поделија слатки
Свет

ВИДЕО: Камала Харис објави видео од првиот разговор со Џо Бајден по победата

А1он
Камала Харис новата потпреседателка на САД објави видео од телефонски разговор со Џо Бајден веднаш по објавувањето на резултатите и нивната победа на изборите. „Успеавме