Македонија

Последни, најнови вести и видеа од Македонија – Политика – Економија

Македонија

СДСМ и ЛДП: Опозицијата во битка со катастрофалната состојба

А1он
Опозицијата ги голта суетите, ги пегла идеолошките разлики и се со една цел, во име на доброто на Македонија, заеднички ќе ја корегираат катастрофалната состојба
Македонија

Кумановка со чекан тргнала да го убива сопругот

А1он
Вистинска драма се случувала вчера на пладне на ул.„Стојан Сликар“ во Куманово, кога во семејната куќа, 55-годината сопруга му нанела тешки повреди на својот три
Македонија

11 тетовци обвинети за измама при наплати на штети од сообраќајки

А1он
СВР Тетово поднесе криивчна пријава против 11 лица од Тетово и околините села кои учествувале во местење на сообрќајни несреќи и незаконска исплата на оштета
Македонија

Црвенковски и Жерновски разговараат за соработка

А1он
Во хотелот Александар Палас штотуку започна средбата на лидерите на СДСМ Бранко Црвенковски и на ЛДП, Андреј Жерновски. Со ова започуваат и разговорите за формирање
Македонија

ЦИА: СДСМ со поголем рејтинг од ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Предност на опозициксите партии пред владејачката ВМРО-ДПМНЕ, ова се резултатите од истражувањето на на Центарот за истражување и анализа (ЦИА), а ја пренесе порталот Скај.
Македонија

Ако веќе подолго време размислувате да го посетите Амстердам поради кофишоповите, подобро да одите сега

А1он
Крис Рок, комичар од САД: „Секој што одлучува пред да ги слушне двете страни на дебатата е будала! Биди човек. Слушај. Остави ги аргументите малку
Македонија

Убиен 33-годишен Кумановец штотуку вратен од Авганистан

А1он
33-годишен кумановец, кој штотуку се вратил од Авганистан, убиен е доцна синоќа во својата куќа во самиот центар на Куманово. Станува збор за Томче Пешевски,