Македонија

ВИДЕО: Бугарски пратеник во живо пренесуваше како се бутка со македонската полиција

Анита Петровска Рајковиќ
Инцидентот на граничниот премин Деве Баир кој резултираше со апсење на тројца бугарски државјани бугарски политичар во живо го пренесуваше на социјалните мрежи. Според снимката,
Македонија

ВИДЕО: Закана сте за безбедноста, нема влез во Македонија – Бугарски новинари добиле забрана за влез

Анита Петровска Рајковиќ
Бугарски новинари обвинуваат дека без образложение добиле забрана за влез во Македонија. Во видеото и фотографиите кои на социјалните мрежи ги објавија новинари на бугарската
Македонија

(ВИДЕО) Џамбаски: Tоа што се случува на границата е срам

Тоа што се случува на граничните премини со  Северна Македонија е апсолутен срам, изјави бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, од Благоевград каде што присуствуваше на чествувањето
Македонија

ВИДЕО: Името си го продадовте за пет чрвени – Нервоза и пцовки од Бугарите кон полицајците на Деве Баир

Анита Петровска Рајковиќ
Нервоза, пцовки и кавга со македонските полицајци – ова е сликата на граничниот премин Деве Баир повеќе од два часа. Бугарите кои чекаат на Деве
Видео Македонија

Таравари: За влез во Влада сакаме директори на Царина, УЈП… или ништо од коалиција

Анита Петровска Рајковиќ
Нема да чекам до недоглед, идната недела ќе се знае дали влегуваме во владината коалиција или не, вели во интервју за А1он лидерот на Алијанса
Македонија

(ФОТО) Кражба во Аеродром – им ги украле влезните врати на станарите од неколку згради

Полициските билтени се преполни со кражби, но последната што се случи во населбата Аеродром во Скопје е како од рубриката верувале или не. Двајца крадци
Македонија

Нема место за кикс – МВР уште од денеска ги затвори улиците околу гробот на Гоце

Нема простор за грешки, МВР, со цел да ги намали сите можни сценарија за инциденти при чествувањето на раѓањето на револуционерот Гоце Делчев, со време
Македонија СКЕН

(ВИДЕО) Сами ќе си плаќаме за промена на табличките од МК во НМК – не мора да се чека регистрација

Анита Петровска Рајковиќ
Заклучно со 12 февруари в година, сите сопственици на возила што сè уште имаат регистарски таблички со МК-ознака мора да извршат промена и да си
Видео Македонија

(ВИДЕО) Невидено е што Европа молчи на заканите, а Бугарија ја користи ЕУ за бугаризација на Македонија

„Јас досега не знам пример европратеник да упатил закана за атентат на некој претседател, а преседан е според мене и што Европа молчи и нема
Видео Македонија СКЕН

(ВИДЕО) Новите сметки донесоа гнев – зошто повеќе пари за пренос отколку за потрошена струја?

Новите сметки за струја донесоа гнев и многу прашања. Зошто плаќаме повеќе за пренос на струјата отколку за самата струја? Граѓаните бараат објаснување и се